Práce našich nejmladších

 • Léto 2016
 • Zima 2017

 • Zima 2017

  Nováčci dostali za úkol zaznamenat střípky vzpomínek z prvního školního roku, který prožili na hradě.

  Esmeralda Milagrosa

  http://esmeralda.milagrosa.cz

  Rebecca Werde

  Všichni na něj čekají,
  fénix, bájný pták.
  Jsme už hrozně napjatí,
  nevíme co a jak.

  Bomby ohnivé,
  oznamují příchod fénixe,
  Rukavice na ruce,
  Připravit masti popáleninové.

  Koloděj přijel,
  všichni blázní,
  stánek svůj postavil,
  vystřelit si růži je nutností.

  Klobouk moudrý,
  rozhodne o naší koleji.
  Prožíváme spolu radosti i strasti.

  Patronka a prefektka Theresa,
  primuska Angie,
  její kolegyně Tamarka.
  Všichni jsme jeden tým!  První den na hradě

  Milý deníčku. Dnes jedu spěšným vlakem do Bradavic. Moc se těším, prý je to super.
  Tak jsem tu. Je to tu tak obrovské. Nejprve jsem šla do Velké síně, kde byli všichni hrozně milí. Potom jsem se šla mrknout ke Třem košťatům, kde jsem seděla u Austina.
  No a taky jsem se mrkla na Příčnou ulici. Omylem jsem si koupila dvě párátka, takže jsem vystrašená, jestli mi zbydou peníze na zápis.
  Zkoušela jsem dnes také jít do Ďáblovy jámy. Vůbec mi to nešlo, ale ostatní žáci Bradavic říkají, že je to otázka cviku. Nechala jsem se znovu ostříhat a také jsem si koupila starou uniformu. Poslala jsem i svou první sovu. Byla to omluva paní profesorce Aki san Marino, protože jsem jí omylem tykala. Přečetla jsem si radši i znovu školní řád.


  Příjezd Kolodějovy poutě a padání trakařů

  Včera se stalo zase něco nového. Přijela pouť! Dostala jsem své první srdce od Lucie Everdeenové, prý proto, že jsem chtěla do Nebelvíru. Vystřelila jsem si také několik růží, chtěla jsem jednu poslat Theresce Brendiové, s kterou jsem se nedávno seznámila. Jenže prý nemůžu, protože nejsem v koleji. Hrozně se těším na zařazení.
  Bohužel dnes píšu z ošetřovny. Mám otřes mozku. Jak k tomu došlo? Seděla jsem si ráno ve Velké síni a spadl na mě jen tak trakař. Strašně to bolí a ještě mi to kazí účes. A co hůř? Nejde vyléčit, protože je vykradena apatyka. Ano, ano. Slyšíš správně. Musíme ji teď doplnit. Musím končit, začíná se mi z toho dělat špatně.


  Zařazení do koleje

  Aaaahoooj denníčku. Hrozzně se mii klepe ruka, za pár minut bude zařazování!! Jsem hrozně nervózní. Všechny prosím, aby mi zkontrolovali uniformu. Prý je v pořádku, ale já si nedám pokoj. Doufám, že mě pošle do NEBELVÍRU!! Všichni jsou hrozně krásně oblečeni a za chvíli přijde Moudrý klobouk s panem ředitelem.
  Tak a je to! Byla jsem vyklepaná tak, že jsem zakopla. A hádej, kam jsem byla zařazena. Do mého vysněného Nebelvíru. O můj božeee!
  Kolejka je naprosto skvělá. Všichni se mi podepsali do tohoto deníčku!


  První výprava

  Tak dnes se má jít na výpravu. Já jsem jako první náhradnice, takže doufám, že někdo odpadne.
  No teď mi přiletěla sovka od Angie, že prý je volné místo!! Jupí, jde se na výpravu.
  Výprava byla super. Našli jsme zmutovanou pratetu Theresy, pak hromadu pavučin, ještě že tam byla Natally, se kterou jsme šly jako poslední. Madam Jost nás zavedla ke kouzelnému stromu přání. Všichni jsme zvedli ruce a něco si přáli. Bylo to kouzelné! Všichni jsme odešli šťastni a plni energie.


  Fénix

  Dnes je Ohnivý den. Od rána mám na rukou rukavice, abych se nespálila. Všichni sedíme znudení ve Velké síni a někteří odbíhají na Příčnou ulici pro lektvar na vzplanutí vlasů.
  Fénix už přiletěl a s ním i několik lízátek. Bylo to... ohnivé! Nejdříve všude byly ohnivé bomby. Po celé síni. Div nám to nezapálilo stoly. A pak nastala dlouho očekávaná chvíle. Velkou síní kousek nad našimi hlavami prolétl fénix tak, abychom se ho mohli dotknout. Bylo to jen pár vteřin, ale pak zase ještě 3x během dne přiletěl. Padala také pečená holoubata. Mňam.
  Tak zase příště, deníčku, už musím jít do učebny dělat úkoly.